Data publikacji: 2022-12-02, 7:58

Nauka gry na instrumentach oraz nauka tańca tradycyjnego

Gitara , trąbka, saksofon a może...puzon?

Warsztaty tańca tradycyjnego i gry na instrumentach.

Gmina Latowicz wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką Świętej Trójcy w Latowiczu wspólnie z Gminą Latowicz, Gminną Biblioteką Publiczną w Latowiczu organizuje bezpłatne warsztaty nauki gry na instrumentach oraz nauki tańca tradycyjnego.

Warsztaty nauki gry na instrumentach poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Przewidujemy utworzenie sekcji nauki gry na gitarze oraz sekcji instrumentów dętych (trąbka, saksofon, tenor, baryton)

i perkusyjnych ( werbel)

Zajęcia są w pełni nieodpłatne dla uczestników.

Miejscem realizacji zajęć będzie Gminna Biblioteka Publiczna

w Latowiczu , ul. Rynek 6A lub Dom Wiejski w Latowiczu

ul. Rynek 1, ale rozważymy też organizację warsztatów

w innym miejscu w miarę zainteresowania uczestników.

Przewidujemy organizację zajęć 1 raz w tygodniu w godzinach popołudniowych lub w weekendy ok. 1 godz.

Do warsztatów nauki gry na instrumentach zapraszamy dzieci od 8 lat , młodzież, dorosłych. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

W trakcie zajęć zapewniamy poczęstunek.

Oberek albo dwa...

Warsztaty nauki tańca tradycyjnego

Warsztaty nauki tańca tradycyjnego poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy.

Miejscem realizacji zajęć jest Gminna Biblioteka Publiczna

w Latowiczu , ul. Rynek 6A lub Dom Wiejski w Latowiczu przy

ul. Rynek 1, ale rozważymy też organizację warsztatów w innym miejscu na terenie gminy Latowicz w miarę zainteresowania uczestników.

Przewidujemy organizację zajęć 1 raz w tygodniu w godzinach popołudniowych lub w weekendy ok. 2 godz.

Do warsztatów nauki tańca tradycyjnego zapraszamy dzieci od 6 lat , młodzież, dorosłych.

W miarę zainteresowania zakładamy utworzenie grupy seniorów, dorosłych i dzieci.

Zajęcia są w pełni nieodpłatne dla uczestników.

W trakcie zajęć zapewniamy poczęstunek.

Kultura ludowa naszego kraju jest niezwykle bogata i żywa, a to dzięki licznym zespołom, które poprzez prężną aktywność promują nasz folklor. Kto z nas nie słyszał o znanych zespołach ludowych takich jak: Zespól Pieśni i Tańca "Mazowsze", "Krakowiacy", "Śląsk".

A może znamy bliższe nam Zespół pieśni i tańca "Chodowiacy"

z Siedlec czy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrówka"

z Mińska Mazowieckiego.

Byś może niektórzy oglądali ich występy w telewizji lub na żywo.

Nic sobie nie ujmując potrzeba trochę czasu i potu aby im dorównać, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Już dziś zapraszamy osoby dorosłe (w tym pary) które chcą sprawdzić jak wygląda taniec ludowy to od kuchni.

Zapraszamy też dzieci od 6 lat. W miarę zainteresowania rozważymy utworzenie grupy dziecięcej.