Położenie Gminy Latowicz

Mapa ze wskazaniem lokalizacji Gminy Latowicz

Gmina Latowicz położona jest w południowo-wschodniej części Mazowsza, na pograniczu dwóch regionów geograficznych: Kotliny Warszawskiej na zachodzie i Wysoczyzny Siedleckiej na wschodzie w odległości 27 km od Mińska Mazowieckiego, 45 km od Siedlec i 70 km od Warszawy. Siedzibą Gminy jest niewielka miejscowość Latowicz położona na wzniesieniu, które otaczają zewsząd podmokłe łąki rozciągające się nad rzeką Świder i jej odnogami. Miejscowość zajmuje powierzchnię 25,73 km2, co stanowi 22,47% obszaru całej Gminy, wynoszącego 114,15 km2.

W skład Gminy wchodzą następujące miejscowości: Borówek, Budy Wielgoleskie, Budziska, Chyżyny, Dąbrówka, Dębe Małe, Generałowo, Gołełąki, Kamionka, Latowicz, Oleksianka, Redzyńskie, Stawek, Strachomin, Transbór, Waliska, Wężyczyn, Wielgolas.