Data publikacji: 2024-05-02, 7:46

Ilość wyświetleń: 194

IX POWIATOWY KONKURS POEZJI I PROZY OBCOJĘZYCZNEJ


Odsłuchaj

Powrót

 IX POWIATOWY KONKURS POEZJI I PROZY OBCOJĘZYCZNEJ

                 „POEZJA I PROZA W JĘZYKACH SZEKSPIRA I PUSZKINA”

 24 kwietnia b.r. po raz dziewiąty gościliśmy w naszej szkole licznych uczestników Konkursu Poezji i Prozy Obcojęzycznej z różnych szkół podstawowych powiatu mińskiego.

Patronatem honorowym objął nasz konkurs burmistrz miasta Latowicz, p. Bogdan Światek-Górski. Naszej imprezie patronowało także Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

 Uroczystego otwarcia konkursu dokonała z-ca dyrektora naszej szkoły, p. Mariola Mucha, bardzo serdecznie witając uczestników konkursu, ich opiekunów oraz zaproszonych gości.

 Wystąpienia uczniów oceniało jury w składzie: p. Piotr Cetra – nauczyciel języków angielskiego i rosyjskiego w LO w Mińsku Mazowieckim; p. Magdalena Zygnerska – nauczycielka j. angielskiego w ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim oraz p. Elżbieta Zelwowiec – nauczycielka j. rosyjskiego w tejże szkole.

  Uczestnicy konkursu recytowali poezję i prozę w czterech kategoriach: I – III (j. angielski), IV – VI (j. angielski), VII – VIII (j,. angielski) oraz VII – VIII (j. rosyjski).

 Po długich obradach członkowie jury postanowili przyznać następujące nagrody:

Kl. I – III (j. angielski)

1 m. – Antonina Skrzypiec (SP Janów)

2 m. – Zuzanna Szostak (SP Wielgolas)

3 m. – Karol Banaszek (SP Latowicz)

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Lena Świątek (SP Latowicz; Maria Małecka (SP Dębe Małe) oraz Szymon Gawron (SP Dębe Małe).

Kl. IV – VI (j. angielski)

1 m. – Kinga Wąsowska (SP Kałuszyn)

2 m. – Anna Zwierz (SP Żaków)

3 m. – Kaja Wójcik (SP nr 5 Mińsk Maz.)

Wyróżnienia: Alicja Biernat (SP Żaków); Aleksandra Lech (SP nr 5 Mińsk Maz.) oraz Karolina Ładno (SP Dobre).

Kl. VII – VIII (j. angielski)

1 m. – Michalina Brzozowska (SP nr 5 Mińsk Maz.)

2 m. – Stella Santorek (SP Latowicz)

3 m. – Joanna Federak (SP nr 5 Mińsk Maz. )

Wyróżnienia: Zuzanna Banaszek (SP Latowicz); Julia Błaszczak (SP Pustelnik) oraz Anna Wawer (SP Dobre).

Kl. VII – VIII (j. rosyjski)

1 m. – Wiktoria Szostak (SP Wielgolas)

2m. – Natalia Rybacka (SP Wielgolas)

3 m – Paulina Bąk (SP Żaków).

Wyróżnienia: Maria Borucińska (SP Kałuszyn) oraz Kacper Kowalczyk (SP Latowicz).

  Laureaci z rąk przewodniczącego jury otrzymali dyplomy oraz karty podarunkowe, uczniowie wyróżnieni - dyplomy.

 Dyrektor szkoły, p. Zbigniew Piłatkowski, wręczył następnie podziękowania wszystkim uczestnikom naszego konkursu oraz ich opiekunom, a także wszystkim tym, którzy okazali swoją pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Serdecznie także podziękował członkom komisji konkursowej, a także nauczycielkom języków obcych w naszej szkole za organizację konkursu.

 Miłym akcentem ze strony przewodniczącego jury. P. Cetry, było wręczenie bukietu kwiatów laureatce konkursu w kategorii j. rosyjski, uczennicy naszej szkoły, Wiktorii Szostak, za emocjonalną i pełną ekspresji interpretację utworu Władimira Wysockiego.

 Wszystkim uczestnikom, opiekunom, organizatorom dziękujemy i zapraszamy za rok, na jubileuszowy, dziesiąty nasz konkurs.

                                                                                                                          M. Prokop


Galeria zdjęć


Logotypy Unii Europejskiej, RP oraz Mazowsza