Data publikacji: 2023-09-22, 12:07

Ilość wyświetleń: 118

Do OSP Wielgolas trafił samochód, który pomoże strażakom w niesieniu pomocy


Odsłuchaj

Powrót
logo Volkswagen Financial Services

Do OSP Wielgolas trafił samochód, który pomoże strażakom w niesieniu pomocy

Jednostka OSP w Wielgolesie (pow. miński) na 6 miesięcy powiększa się o samochód marki Volkswagen. Pojazd został bezpłatnie użyczony przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i firmę Volkswagen Financial Services, aby wspomóc strażaków w codziennych zmaganiach i obowiązkach.

Prawdziwe wsparcie dla OSP

Volkswagen Transporter T6, który na 6 miesięcy trafił do jednostki OSP Wielgolas, będzie dużym ułatwieniem w codziennej pracy strażaków. Użyczone bezpłatnie auto zostało wyposażone w kartę paliwową oraz ubezpieczenie. Ponadto VW FS zapewnia pełną obsługę serwisową samochodu. Wszystko to sprawia, że druhowie będą mogli skupić się na tym, co najważniejsze w ich służbie – ratowaniu ludzkiego życia.

Jednostka w Wielgolesie znalazła się wśród 10 OSP z całej Polski, którym udostępniono samochody marki Volkswagen.

Trwające już 3 lata działania z firmą Volkswagen Financial Services oceniamy bardzo pozytywnie. Samochody z charakterystycznym niebieskim logo naszego partnera wspierały strażaków OSP już podczas takich interwencji jak zwalczanie skutków pandemii, akcje ratunkowe, zabezpieczanie terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowanie lasów w czasie największych upałówkomentuje Grzegorz Szyszko, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Jestem pełen podziwu dla pracy strażaków ochotników. Ich gotowość do działania, oddanie i bliskość miejsca zdarzenia jest nieoceniona. Przeważnie to oni jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków drogowych, pożarów czy innym zagrożeń, niosąc pomoc potrzebującym. Wierzę, że nasze samochody użyczone w tegorocznej edycji będą służyć i pomagać tak samo, jak miało to miejsce w poprzednich latachmówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services.

Auto zostało użyczone w ramach kolejnej akcji pomagania OSP, zorganizowanej przez firmę Volkswagen Financial Services i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Decyzja o kontynuowaniu akcji zapadła w związku z sukcesem poprzednich edycji oraz wykazanej przydatności użyczanych pojazdów w działalności OSP. Współpraca Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Volkswagen Financial Services trwa z powodzeniem od 2020 roku.

Pierwsza pomoc i wsparcie psychologiczne

Nabór do tegorocznej akcji rozpoczął się w czerwcu. Zgłoszenia przysłało kilkadziesiąt OSP z całej Polski. Aby móc korzystać przez 6 miesięcy z samochodu marki Volkswagen, jednostki musiały spełnić określone wymagania. Jako że hasłem przewodnim bieżącej edycji jest aktywizacja w obszarze bezpieczeństwa oraz prewencja zaburzeń psychicznych u najmłodszych – zwycięskie OSP zobowiązały się do przeprowadzenia akcji edukacyjnych w ramach społeczności lokalnych, w których funkcjonują.

Wśród nich jest szkolenie dla dzieci z zasad udzielania pierwszej pomocy – w ramach wsparcia firma VW FS przekaże jednostkom OSP książeczki edukacyjne pt. „Bączek Ratownik” stworzone przez ratownika medycznego Karola Bączkowskiego. Te wierszowane, ilustrowane opowiadania w przystępny dla najmłodszych sposób tłumaczą, co robić w przypadku skaleczenia, oparzenia i innych zdarzeń. Zaplanowano ponadto warsztaty na temat zapobiegania kryzysom psychicznym u dzieci i młodzieży dla dyrektorów i kadry pedagogicznej. W ich przeprowadzeniu pomogą specjaliści z Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

Działania na rzecz strażaków ochotników prowadzone są przez Volkswagen Financial Services od 2020 roku w sposób przemyślany, długofalowy i kompleksowy. Stanowią potwierdzenie tego, że firma świadomie buduje swój wizerunek jako odpowiedzialnej społecznie, niosąc przy tym realną pomoc.


Logotypy Unii Europejskiej, RP oraz Mazowsza