Data publikacji: 2024-04-10, 8:29

E-usługi dla mieszkańców Gminy Latowicz

Szanowny Mieszkańcu

Te sprawy załatwisz już przez Internet

Zakładając konto na platformie dostępnej pod adresem: https://oplaty.gmina-latowicz.pl/

sprawdzisz stan swoich bieżących należności, dokonasz opłat oraz sprawdzisz historię wpłat podatków, opłat za odbiór śmieci czy opłat za dostawę wody lub odbiór ścieków, otrzymasz powiadomienie o zbliżającym się terminie płatności. Będziesz miał również możliwość podania stanu licznika wody, na podstawie którego szybko zostanie wystawiona faktura.

WAŻNE: system identyfikuje osoby w oparciu o numer PESEL, dlatego osoby które rejestrują się w systemie opłat aby miały podgląd do należności muszą posiadać „na siebie”:

• umowę na wodę/ścieki – będą wyświetlane należności za wodę/ścieki

• złożoną deklarację na odpady – będą wyświetlane należności za odpady

• decyzje podatkowe – będą wyświetlane należności z tytułów podatku

Ponadto od listopada 2021r. jest możliwość skorzystania z elektronicznego trybu załatwiania następujących spraw w Urzędzie Gminy Latowicz:

PODATKI

1. Złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości (DN-1)
  2. Przekazanie informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych (IN-1)
  3. Złożenie deklaracji na podatek od środków transportowych (DT-1)
  4. Złożenie deklaracji w sprawie podatku rolnego (DR-1)
  5. Przekazanie informacji o gruntach (IR-1)
  6. Złożenie deklaracji na podatek leśny (DL-1)
  7. Przekazanie informacji w sprawie podatku leśnego (IL-1)

OPŁATY ODBIÓR ODPADÓW

1. Złożenie deklaracji, korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

GOSPODARKA WODNO-SCIEKOWA

1. Złożenie wniosku o zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę, odprowadzanie ścieków
  2. Złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia o posiadaniu przyłącza wody zasilanego z wodociągu gminnego
  3. Złożenie wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

1. Rejestracja w systemie powiadamiania mieszkańców
Zachęcamy z całych sił do rejestracji w systemie oraz pobrania darmowych aplikacji dla urządzeń Android oraz iOS

Dzięki darmowej aplikacji nie przeoczycie już żadnej ważnej wiadomości która będzie kierowana do mieszkańców.

Korzystanie z tych usług jest możliwe dla posiadaczy podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego e-PUAP.

Informacja jak założyć profil E-Puap pod poniższym linkiem:

Dzięki e-usługom publicznym możemy sprawnie i szybko załatwić sprawy urzędowe przez internet bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie istotne w czasie takim jak epidemia COVID-19, gdzie wszelki kontakt z drugim człowiekiem nie był wskazany. Korzystanie z e-usług to również ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.

Zachęcamy do korzystania z E-usług.

Masz pytania dotyczące e-usług:

Napisz na adres a-reda@gmina-latowicz.pl lub g-socko@gmina-latowicz.pl