Data publikacji: 2022-01-14, 19:42

Wójt Gminy Latowicz zaprasza mieszkańców miejscowości Dębe Małe, Latowicz, Oleksiaka, Redzyńskie, Stawek, Wielgolas, gmina Latowicz do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

I. Przedmiot konsultacji społecznych.

Konsultacje społeczne przeprowadza się w sprawie zniesienia urzędowych nazw części miejscowości:

•  „Kołaczki” (część wsi Dębe Małe), „Podstawie” (część wsi Dębe Małe) – z mieszkańcami wsi Dębe Małe;
  • „Góra” (przysiółek wsi Latowicz), „Kulaśnica” (przysiółek wsi Latowicz), „Rozstanki” (przysiółek wsi Latowicz), „Piaski”(część wsi Latowicz), „Wymyśle” (część wsi Latowicz) – z mieszkańcami wsi Latowicz;
  • „Ogrody” (część wsi Oleksiaka) – z mieszkańcami wsi Oleksianka;
  • „Kolonie Redzyńskie” (część wsi Redzyńskie) – z mieszkańcami wsi Redzyńskie;
  • „Dębiny” (część wsi Stawek) – z mieszkańcami wsi Stawek;
  • „Nowiny” (część wsi Wielgolas) – z mieszkańcami wsi Wielgolas

Uprawnionymi do udziału w konsultacjach społecznych są osoby zamieszkałe i posiadające czynne prawo wyborcze w poszczególnych wyżej wymienionych miejscowościach.

Udział w konsultacjach jest dobrowolny.

II. Termin przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Konsultacje trwają od dnia 15 stycznia 2022 r. do 25 lutego 2022 r.

III. Forma przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w formie ankiet konsultacyjnych zawierających pytanie/a konsultacyjne, których formularze zostaną udostępnione:

Wypełnioną ankietę konsultacyjną należy złożyć w Urzędzie Gminy Latowicz pok. nr 7 lub u sołtysa odpowiednio sołectwa: Dębe Małe, Latowicz Rej. I, Latowicz Rej. II, Latowicz Rej. III, Oleksiaka, Redzyńskie, Stawek, Wielgolas w terminie przeprowadzania konsultacji.

Ankiety konsultacyjne do głosowania w formie elektronicznej będą dostępne na portalu konsultacji społecznych https://konsultacje.gmina-latowicz.pl/. Uprawnieni do głosowania mieszkańcy po zarejestrowaniu się na portalu, podaniu swojego imienia, nazwiska, numeru PESEL, miejsca zamieszkania, będą mogli wyrazić swoją opinię elektronicznie.

VI. Ogłoszenie wyników konsultacji społecznych.

Wyniki konsultacji zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez publikację w Biuletynie Informacji Publicznej oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy i na tablicach ogłoszeń wymienionych wyżej sołectw.

Wójt Gminy

/-/ Bogdan Światek-Górski