Data publikacji: 2022-11-24, 9:09

Duża inwestycja drogowa w gminie z dofinansowaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego

Z przyjemności informujemy, że w dniu dzisiejszym Wójt Gminy Latowicz i Skarbnik Gminy w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie podpisali z Przedstawicielami Samorządu Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie zadania: Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr. 220712W Latowicz kol. Piaski-Dąbrówka.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości  4 424 538 zł. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” operacje typu: „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”

Zadanie obejmuje modernizację drogi na odcinku 2 km 965 m.

Przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, poboczy, rowów odwadniających, zjazdów na działki i oznakowania .

Realizacje zadania zaplanowano na lata 2023-2025.

Realizacja zadania spowoduje powstanie dobrej jakości połączenia drogowego pomiędzy drogą powiatowa 2232W Latowicz-Dąbrówka-Wężyczyn drogą powiatową 2231W Latowicz-Mrozy-Kałuszyn i drogą powiatową 2240W Kiczki-Kamionka-Latowicz.