Data publikacji: 2022-09-27, 12:36

Umowy dla NGO

26 września 2022 roku w „Stodole Kultury” w miejscowości Stawek odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację zadań publicznych w obszarze "Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych".

Na terenie naszej gminy gościliśmy 60 podmiotów z powiatu mińskiego, które otrzymały dotację z budżetu Województwa Mazowieckiego. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego umowy podpisały Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska oraz Pani Elżbieta Lanc.

Warto podkreślić, że 14 podmiotów to organizacje z terenu Gminy Latowicz, w których znalazły się lokalne KGW, OSP oraz Klub Sportowy, a wspólnie pozyskały 98 000 zł.

Pozyskane środki wpłyną na aktywizację i rozwój kobiet oraz społeczności w środowisku wiejskim poprzez doposażenie organizacji pozarządowych, w których działają gospodynie aktywne społecznie, w niezbędny sprzęt, czego skutkiem będzie wzrost sprawności ich działania oraz zwiększenie liczby organizowanych przez nie przedsięwzięć lokalnych.

Galeria zdjęć z wydarzenia