Data publikacji: 2022-06-07, 8:53

Zawody sportowo - pożarnicze 2022

W dniu 5 czerwca 2022 r. na boisku w Latowiczu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych. Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe oraz musztra. W zawodach udział wzięły wszystkie męskie drużyny OSP oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Wężyczyn.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wręczyła pani Janina Ewa Orzełowska – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Za zajęcie I miejsca była to motopompa szlamowa, za II miejsce agregat prądotwórczy, III miejsce piła spalinowa do drewna. Wójt Gminy Latowicz, podobnie jak w latach poprzednich, ufundował nagrody pieniężne za zajęcie I miejsca 800,00 zł, II miejsce 500,00 zł i III miejsce 300,00 zł na zakup sprzętu pożarniczego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Wężyczynie otrzymała medale i statuetki pamiątkowe.

W skład komisji sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim weszli:

• st. kpt. Kamil Płochocki – sędzia główny,
  • mł. asp. Michał Niewczas – sędzia,
  • dh Marlena Gajowniczek – sędzia,
  • dh Jolanta Suchecka – sędzia,
  • dh Janusz Reda – sędzia,
  • Arkadiusz Reda - sędzia,
  • dh Krzysztof Borówek - sędzia.

Klasyfikacja końcowa męskich drużyn OSP:

1. OSP Strachomin
  2. OSP Wężyczyn,
  3. OSP Oleksianka,
  4. OSP Dębe Małe,
  5. OSP Wielgolas,
  6. OSP Latowicz,
  7. OSP Dąbrówka,
  8. OSP Chyżyny,
  9. OSP Transbór,
  10. OSP Redzyńskie,
  11. OSP Waliska.
  12. OSP Kamionka,

Pozostałe Klasyfikacje:

1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Wężyczynie.

Galeria zdjęć z wydarzenia